Najnowsze wpisy
MobileTry - agencja interaktywna z Olsztyna

Tworzenie stron internetowych jest moim głównym zajęciem od kilku lat. Z dumą mogę ogłosić, że wraz z dwoma specjalistami w tej dziedzinie powołaliśmy do życia MobileTry – agencję interaktywną świadczącą usługi z zakresu m.in. tworzenia stron www, pozycjonowania, a także SEO. Kim jesteśmy i dokładnie czym się zajmujemy?

zobacz cały wpis

Czcionka i font - różnice między pojęciami

Ze słowem czcionka mamy do czynienia wszędzie. W edytorze tekstu, w arkuszu kalkulacyjnym – typy programów można wymieniać niemal w nieskończoność. Jednak w wielu przypadkach spotykamy również słowo font, do jego używania namawiają zwykle gorąco puryści językowi. Rodzi się pytanie: dlaczego? Czy są jakieś różnice między tymi pojęciami? Jeśli tak, to jakie?

zobacz cały wpis

Najlepsze serwisy oferujące graficzne placeholdery

Placeholder – z tym terminem spotkał się chyba każdy, kto tworzy strony internetowe. W języku polskim najczęściej możemy mówić w tym wypadku o „wypełniaczu”, jednak to słowo nie odzwierciedla perfekcyjnie jego oryginalnego, angielskiego znaczenia. Czym są placeholdery, na jakie dzielą się kategorie, a także jakie serwisy oferują ich najlepsze formy graficzne – o tym dzisiaj.

zobacz cały wpis

Stylizacja map Google

Google Maps jakie są, każdy widzi – parafrazując nieco słowa klasyka. Bez trudu potrafimy rozpoznać, że mapka dostarczana jest dzięki gigantowi z Mountain View. Bardzo często spotyka się na stronach ramki z umieszczonym wewnątrz wycinkiem mapy, ukazującym adres np. siedziby firmy. Znane są mi sytuacje, w których wymagane jest umieszczenie na stronie wycinka mapy (domyślnie w jasnej tonacji), podczas gdy witryna w całości posiada zdecydowanie ciemną kolorystykę. Wtedy pojawia się mały problem. Jak pogodzić wymaganą funkcjonalność strony z dopasowaniem mapy pod względem estetycznym? Spieszę z wyjaśnieniami.

zobacz cały wpis

Darmowe zdjęcia na stronę - skąd ściągnąć?

Grafika za darmo – brzmi pięknie, prawda? Wielu z nas podczas tworzenia stron www potrzebuje skorzystać z rozmaitych zdjęć. Czego od nich wymagamy? Właściwie dwóch rzeczy. Po pierwsze, aby fotografie były w dobrej jakości. Po drugie, aby były bezpłatne. Ceny stockowych fotek rzeczywiście potrafią czasem przyprawić o ból głowy. Jednak nie ma co się martwić. W tym wpisie serwuję kilka naprawdę ciekawych stron, z których możemy absolutnie bezpłatnie pobierać fotografie.

zobacz cały wpis

Uwaga! Moja strona internetowa nie jest aktualizowana od kilkunastu miesięcy. Najnowsze informacje o mnie oraz o projektach, w których brałem (lub biorę) udział, znajdziesz na stronie internetowej firmy MobileTry. Również korzystając z danych kontaktowych zamieszczonych na wspomnianej stronie, możesz podjąć z nami współpracę.

Rozumiem